archiv - zvyk na březen - rutiny

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: AKTUÁLNĚ - zvyk na březen - rutiny

Příspěvekod Lucci » 0, 2. březen, 2011, 2:32 pm

Tak me se fakt libi, jak to ma zajete Virginie. :good: Treba se k tomu taky jednou dostanu. :dontknow:

U nas rutiny rano: urcite ustlat u nas i u deti, samozrejme snidane, hygiena (to mi ale neprijde jako rutina) po ustlani u deti rovnou starsimu chystam obleceni do skolky.
Dalsi rutina je, ze pred kazdym odchodem z domu oteviram ventilacku na vsech oknech a vypinam topeni. Po prichodu zavrit okna a zapnout topeni.
Vecer je vlastne jedna velka rutina zacinajici veceri v sest, pak uklid hracek a kuchyne, vecernicek + koupani mladsiho, koupani starsiho + uspavani mladsiho, pohadka a starsi spat.
Snazim se vest k rutinam i ctyrletaka, takze ted treba po cisteni zubu myje umyvadlo. Samo, ze jen tu prohluben, kam naplival pastu, ale i to je pokrok. Taky se sam utira a oblika do pyzama (bez nasi asistence) a uklizi po sobe rucniky.
Financni rutinu s uctenkama mam taky. Mam diar jen na utratu, kazdy pisu co utratim a mesicne prepisuju do PC.
Snazim se mit uklizeny byt pred ochodem z domu, urcite uklizim to nejhorsi (obyvak, kuchyn) pred prichodem manzela. (sama nemam rada prijit z prace do bordelu).
Ja bych si jako rutinu rada zazila vecerni peci o plet (pl.voda + nocni krem), nemaluju se, tak toto staci. Ale nedari se mi to vzdy. :)
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Příspěvekod misaK » 0, 2. březen, 2011, 7:30 pm

Zdravím všechny, :imnewhere: co jsem naběhla na tento systém, snžím se mít zavedené aspoň rutiny, aspoň něco málo a pravidelně. Ráno po vstávání vyvětráme postele a po ranní hygieně dětí udělám tu svoji a utřu umyvadlo, zrcadlo nad umyvadlem a očistím WC. Vypravím a odvvedu děti do školky a školy, nakoupím a po návratu domů snídám, větrám a stelu. Večerní rutiny jsou horší, děti se koupou, pak se dívají na TV a já zatím chystám večeři. po večeři už ale moc nestíhám uklízet v kuchyni, ta je velký hotspot. Večeříte pravidelně v určitou hodinu? A kolik času vám zabere úklid a večerní rutina? Když bych měla uklidit kuchyň, chystám ještě svačinu manželovi do práce, nádobí do myčky... tak nevím, kdy bych šla spát, večer je toho nějak moc.
Samozřejmostí se pro mě ale stalo chystání věcí na ráno, bez toho bych ani nemohla jít spát. A jak se nám to hodí, když se ráno nechce vstávat a kapku si přispíme :blush2: Míša
misaK

Příspěvekod Renata » 0, 2. březen, 2011, 10:03 pm

Rutiny už celkem zvládám,ty večerní jsou více zaběhnuté a musí být pravidelné,jak něco nestíhám nebo je jinak tak okamžitě vykolejím.Raní jsou takové volnější.Vztáváme kolem sedmé,nakojím a Karolínka je hodná takže mě nechá v klidu převléknout a ustlat postel-pohovku v obýváku,udělat raní higienu.Když se vzbudí Natálka,honem vyčurat,obléknout a jdeme spolu snidat,po snidani poklidim kuchyn a uklidím nádobí z večera,pak si jdeme vyčistit spolu zoubky a učešu dva culičky.Večer začíná po šesté,to jdeme s Natálkou uklidit hračky v pokojíčku,potom připravím večeři a všichni jdeme jíst,po večeři uklidit kuchyň,umýt nádobí.Pak jdu koupat Karolínku a DH se stará o Natálku(umýt,plínu,pyžamo a vyčistit zuby)je to super.Když je DH odjetý tak je vyráchám obě ve vaničce v jídelně :lol: .Pak v klidu nakojím a Karolínka u toho usne.Natálka dostane flašku mlíka a jde do postýlky,většinou než dočtu pohádku tak spí,to tak kolem osmé.Já se pak jdu umýt a přitom poklidím koupelnu a nějaký hotspot,ty uklízím jak je třeba.Dh zatím rozestele,takže pak hned do peřin.Taky jsem si teď zavedla rutinu vecerního čaje.Než jdu do postele tak si udělám půllitrový čaj a ten během noci(při kojení)upíjim.Taky bych si ráda zavedla nějaké to cvičení.Cvičím jak se mi chce,což je naprosto k ničmu. :evil:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Renata

Příspěvekod Lucci » 0, 3. březen, 2011, 2:05 pm

Renato... jsi alespon dobra, ze cvicis. Ja jak si lehnu na zem, leze po me v lepsim pripade jen ročák, ktery ma desnou srandu z mamky coby prolejzacky. :roll:

Miso... vecerime pravidelne v sest vecer (plus minus, rozmezi je 17,30-18,10). Zaciname veceri vecerni rutiny, tak aby byly do vecernicku uklizene hracky (uklizeni nasleduje po veceri) tak to proste dodrzujeme.
Vecerni rutina v kuchyni moc casu nezabere, u nas to je jen poklidit nadobi po veceri (nastrkat do mycky + umyt to, co se tam nedava), otrit linku, stul. Do 10min. hotovo.

Dobrou rutinu vymyslel manzel - pri veseni mokrych vypranych ponozek je vesime uz po parech. Pri sundavani rovnou skladame, spolu se spodnim pradlem, a rovnou uklizime. Do kose na zehleni jdou jen veci, ktere pak skladam-zehlim na prkne.

Me vubec nejde zaradit do rutin WC a koupelna. Rano tam mam minimalne jedno dite, co se do vseho hrabe, takze jsem rada, ze si umyju zuby, oblicej a ucesu se. :blush2: Je to videt, socialky beru jednou tydne poradne, ale kdyby to bylo casteji, tak bych se nezlobila. Jak to delate?
Lucci

Příspěvekod grafi » 0, 3. březen, 2011, 5:03 pm

Lucci píše:Renato... jsi alespon dobra, ze cvicis. Ja jak si lehnu na zem, leze po me v lepsim pripade jen ročák, ktery ma desnou srandu z mamky coby prolejzacky. :roll:

Miso... vecerime pravidelne v sest vecer (plus minus, rozmezi je 17,30-18,10). Zaciname veceri vecerni rutiny, tak aby byly do vecernicku uklizene hracky (uklizeni nasleduje po veceri) tak to proste dodrzujeme.
Vecerni rutina v kuchyni moc casu nezabere, u nas to je jen poklidit nadobi po veceri (nastrkat do mycky + umyt to, co se tam nedava), otrit linku, stul. Do 10min. hotovo.

Dobrou rutinu vymyslel manzel - pri veseni mokrych vypranych ponozek je vesime uz po parech. Pri sundavani rovnou skladame, spolu se spodnim pradlem, a rovnou uklizime. Do kose na zehleni jdou jen veci, ktere pak skladam-zehlim na prkne.

Me vubec nejde zaradit do rutin WC a koupelna. Rano tam mam minimalne jedno dite, co se do vseho hrabe, takze jsem rada, ze si umyju zuby, oblicej a ucesu se. :blush2: Je to videt, socialky beru jednou tydne poradne, ale kdyby to bylo casteji, tak bych se nezlobila. Jak to delate?

Měla jsem také problém se zařazením WC a koupelny. Vyřešila jsem to tak, že večer než jdu spát otřu WC vlhkým ubrouskem a projedu štětkou. V koupelně to řeším současně s praním - po vyprání prádla otírám dvířka a okolí bubnu mikro utěrkou, aby se mi nedělala plíseň a tím vlhkým hadříkem pak přejedu zrcaldlo, kohoutek a umyvadlo.
Obrázek
Obrázek
grafi

Příspěvekod Lucci » 0, 3. březen, 2011, 8:00 pm

Grafi... a vlhceny ubrousek pak hazis do kose? Nebo mas nejaky do WC splachovaci?
S tou prackou je to dobry napad, plisen se tam cas od casu udela taky, tak bych to mohla delat s tim. :good: DIKY!
Lucci

Příspěvekod grafi » 0, 3. březen, 2011, 8:48 pm

Ubrousek různě - když mám vlhký toal. papír, tak spláchnu, jinak dám do koše (mám v koupelně).
Obrázek
Obrázek
grafi

Příspěvekod Jana76 » 0, 4. březen, 2011, 9:47 am

tak já mám tu návaznost činností, ale ke třem jsem se nedopracovala, zkusím to vypsat:

po snídani kluci vysávají kuchyň
po večeři uklízím kuchyň do stavu FL
záchodu se věnuji po mé stolici :blush2:
botník srovnám, když odcházím
stůl u PC přerovnám než k PC zasednu
před odchodem z bytu si dávám 5ti minutový průlet a srovnám to nejnutnějši, co kde nemá být
před každým odchodem je starost kluků, aby jejich hračky byly pouze v děckém pokoji
po čištění zubů přejedu umyvadlo
myčka myje v noci, takže vyklízíme myčku(kluci pomáhají, bohužel nedosáhnou do horních skřínek, jinak by to byla jejich "práce"), než se ráno uvaří čaj

manžova večerní rutina ja starost o kluky - nachystat věci na další den (tím nemyslím oblečení, které si budou ráno oblékat; to se prostě u nás neujalo, myslím tím co mají přinést do školky, k babi, kroužku a pod.), vykoupat, uložit, čtení
(vyjímečně si to přehazujem, když omylem vařím :blush2: )
Jana76

Příspěvekod treperenda » 0, 26. březen, 2011, 7:04 pm

Tak se musím podělit o radost z úklidu :lol: S novým členem rodiny jsem se rozhodla změnit něco v mojí organizaci domácnosti, abych se z toho přívalu povinností nezbláznila, a tak jsem šlápla do rutin: večer se snažím, aby bylo umyté nádobí a uklizená kuchyň - ale teď už doopravdy každý den!!!! A po vašem vzoru, jsem začala mýt umyvadlo ráno po čistění zubů. výsledek je úchvatný, objevila jsem Ameriku. Krom toho, že si mám každé ráno kde uvařit kafe a namazat chleba, jsem permanentně uchvácená ze třpytu, kterým se naše třicetileté umyvadlo jen dokáže blyštit. Díky Lído, díky Fly lady!!!
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Lída » 0, 27. březen, 2011, 10:14 am

Jana76 píše:stůl u PC přerovnám než k PC zasednu

Jano, celé to máš moc dobře vymyšlené!!

ten stůl bych měla zařadit do rutin já :roll: :D

Treperendo :lol: :s111:
Lída
Site Admin

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy