archiv - zvyk na září - rutiny/prádlo

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: AKTUÁLNĚ - zvyk na září - rutiny/prádlo

Příspěvekod JanaD » 0, 1. září, 2011, 1:17 pm

Tak já věci chystám každý večer, hodně to ráno pomáhá a šetří čas :good:
A co se praní a žehlaní týče s tím nemám díky Lídě a FL žádný problém, naučila jsem se to už natolik dobře, že po uschnutí prádla maximálně druhý den uklízím vyžehlené do skříní, díky Lído :give_rose: :s9662: sušičku bohužel ještě nemám, ale je v pořadí :derisive:
JanaD

Příspěvekod Mishaczek » 0, 1. září, 2011, 1:45 pm

Marti něco chystáte? ;)
Mishaczek

Příspěvekod Martina1 » 0, 1. září, 2011, 2:16 pm

Slávinka, Mishaczek :blush2: více v drbárně, ta se smaže :blum3:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Martina1

Příspěvekod Sindyna » 0, 3. září, 2011, 12:53 pm

Ahoj holky, moc vás všechny zdravím :give_rose:
jsem tu nová a jsem moc ráda, že jsem vás našla, protože i když jsem doma měla vždy jakžtakž uklizeno, tak po příchdu miminka bylo samozřemě vše naruby a já nějaký chytrý systém na úklid domácnosti potřebovala jako sůl. Inspirace je tu ažaž a už se mi pár věcí podařilo převést i do praxe :grin: Najednou je, udržet doma pořádek, o moc lehčí, ale hlavně mám i daleko více času :s9662:

Mám prosbičku :help: vlastně to patří k tématu měsíce. Někde jsem tady našla návod jak čistit pračku krystalickou sodou a octem, jenže jsem si to hned neokopčila a teď už to nemůžu najít :dash1: poradíte mi někdo? :beg: hlavně kolik a jak často?
Sindyna

Příspěvekod Martina1 » 0, 3. září, 2011, 2:26 pm

Jak čistit pračku: viewtopic.php?f=16&t=1185
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Martina1

Příspěvekod Sindyna » 0, 4. září, 2011, 4:09 am

Martina1 píše:Jak čistit pračku: viewtopic.php?f=16&t=1185

Jo :good: přesně to jsem myslela. dík moc;)
Sindyna

Příspěvekod Ankili » 0, 5. září, 2011, 9:36 am

ouha prááádlo :s1263: :s1620: hrůůůza :lol:
jak se někdo ptal... taky žehlím jen to co je nutné, ale u nás to tedy jsou trička, košile kalhoty, jakože věci do práce a na ven, prckovi žehlím vše. Naopak nežehlím, utěrky, kapesníky, ručníky, spodní prádlo, ponožky (což moje maminka ano), manžovo pracovní do dílny (monterky, tričky - hned skládám a do skříně s tím), nežehlím naše pyžama a ložní. většina je v krepu nebo prostěradla frote. žehlení fakt nenávidím.

co se týká chystání nejdřív mi to šlo, když malej začal květnu chodit do školky tak jsem pravidelně chystala večer jemu i mě, později jen jemu...ale to chci udržet, budu na vás myslet a zvládnu to...když to trénujeme všechny :s9914:
Ankili

Příspěvekod Sindyna » 0, 5. září, 2011, 11:37 am

[quote="Ankili"]ouha prááádlo :s1263: :s1620: hrůůůza :lol:
jak se někdo ptal... taky žehlím jen to co je nutné, ale u nás to tedy jsou trička, košile kalhoty, jakože věci do práce a na ven, prckovi žehlím vše. Naopak nežehlím, utěrky, kapesníky, ručníky, spodní prádlo, ponožky (což moje maminka ano), manžovo pracovní do dílny (monterky, tričky - hned skládám a do skříně s tím), nežehlím naše pyžama a ložní. většina je v krepu nebo prostěradla frote. žehlení fakt nenávidím

Ahoj Ankili,
já třeba ručníky žehlím, sice by se to ani nemuselo - uschnou a nejsou zmačkaný, ale tím že ručníky nepru na 90°, ale jen na 60°, tak myslím, že je to kvůli bakteriím a jiným potvůrkám třeba :blush2: , to samé utěrky, kapesníky teda nemáme. Ponožky moje mamka taky žehlí a skládá do komínků :shock: poprvé jsem viděla ponožky smotané do sebe na střední, když jsem spala u kamarádky - od tý doby to taky tak dělám a přestaly se mi ztrácet :mrgreen:
Sindyna

Příspěvekod Ankili » 0, 5. září, 2011, 9:45 pm

tak jsem si na vás večer vzpomněla a nachystala malýmu pěkně komínek na ráno :good:

sindyna: bakterie vychcípají po vyschnutí, to bych musela žehlit skutečně vše, spodní prádlo i ty ponožky...tedy naše bakterie určitě vychcípají :cool: na 90 neperu skoro nic, jen kapesníky a utěrky, barevné ručníky stejně mají na štítku jen na 60.
Ankili

Příspěvekod HanaK » 0, 6. září, 2011, 7:53 am

naše bakterie vychcípají i při 40 st, na jemném prádle i po praní na 30 st a následním sušení na sluníčku - jak to vím?
Rozhodla jsem, že to tak bude! :twisted: A běda, jak ne! :twisted: :lol: :lol:
(a teď vážně, vyvařuju jenom kapesníky v době rýmy)
HanaK

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy