archiv - zvyk na leden - autopilot

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Aktuálně - zvyk na leden - autopilot

Příspěvekod Lída » 0, 21. leden, 2012, 12:14 am

Pitrs, jestli chceš něco konkrétního přeložit, napiš :)
Lída
Site Admin

Příspěvekod Lída » 0, 23. leden, 2012, 9:18 am

co bychom ještě mohli mít v autopilotovi?

poznámky jak co vyčistit
citáty, které nás pokaždé dobře naladí
stránku s vypsanými narozeninami a svátky
poznámky o hnojení květin, o zahradě
telefony na kamarády dětí
nalepený nebo vložený roční kalendář

našla jsem tip, který mě dostal do kolen, ale později mi nepřišel úplně od věci :)
jak se někdo cizí dostane k vašemu domu... - tedy na téhle křižovatce zahněte doprava, pak jeďte... Pro ty, které nejezdí autem, může být diktování takové cesty někomu, kdo sedí za volantem, docela oříšek
Lída
Site Admin

Příspěvekod Lída » 0, 23. leden, 2012, 9:32 am

data posledních preventivních prohlídek (našich, dětí, domácích mazlíčků), s poznámkou, kdy se máme objednat na další

připomínám, že jestli nám nevyhovuje mít v jednom sešitu všechno, nevadí to :) Můžeme mít sešitů víc a kalendář na zdi. Můžeme si úkoly na každý den dávat na lednici nebo lepit na monitor :) Jen by bylo fajn, aby rodina věděla, kde hledat ty nejdůležitější věci :)
Lída
Site Admin

Příspěvekod Baboo » 0, 25. leden, 2012, 7:02 pm

Já bych řekla, že by se dala dobře využít nějaká kapsička či takový ten euroobal. Kam si dám věc, kterou nesmím ztratit, ... např. naše realita :beg: Potřebuju reklamovat tiskárnu,mám najitou účtenku a nyní to čeká jen na to, až ji manžel odveze k reklamaci ... jaksi se k tomu nemá, takže účtenka se válí chvíli tam, pak tam, nechci ji založit zpět do krabice k účtenkám, ale zas se bojím, aby se neztratila, nevyhodila ... tak si jí dám tam. :wavemulticolor:
Stejně tak si tam mohu dát vizitky, ... cokoli, co třeba jen krátkodobě potřebuju mít na bezpečném místě.

Ale stejně tak tam mohou být dopisní známky, dálniční známka co jsem koupila už v prosinci, abych ji v lednu nehledala bůh ví kde :-) no cokoli.

Já mám kroužkový autopilot, takže tam mám ten euroobal :-) ale jinak se dá určitě něco podobného vyrobit - nalepit na poslední stránku euroobal, nebo poskládanou čtvrtku ... nebo takové to psaníčko - plastová obálka.
Baboo

Příspěvekod Dagmarka01 » 0, 25. leden, 2012, 7:58 pm

Já si v prosinci vpisovala do Rodinného kalendáře(prvně dle rady jedné z Vás-je boží!) a do diáře všechny narozeniny ,technickou na auto,roční pojistky-bytu,chaty,povin.ručení,půlroční platby kroužků,družiny a vše si vpisuju na dvakrát buď 14 dnů předem,když to vychází po výplatě,někdy i měsíc předem,když se musí zaplatit před výplatou a pak na přesné datum platby.Takhle jsme byli nemile překvapení se začátkem první třídy kdy chtěli vše do 5 září mít zaplacené družina,kroužky,obědy a k tomu když byly bačkory cvičky,školní pomůcky,byla to palba.
-Jo a teď slavíme na 4x manželovy 40tiny a opět se mi osvědčil Váš autopilot na oslavy,vypsala jsem si varianty jídel,jednohubek,pití a zákusků + suroviny,opravdu velmi oceňuji.
-Mám i postupy k věcem na PC které nedělám moc často:přáníčka,přeformátování fotek,hesla ,vkládání fotek,mám nový program tak i složitě skanuju,neměla jsem kompatibilní tiskárnu a nechtěla jsem utrácet za novou
- ke každému z rodičů i tchánů rodná čísla a zdravotní pojišťovnu,bohužel už jsem několikrát využily
- adresu k manželovy do práce jeho osobní číslo a číslo účtu a mnou zaheslované heslo:-D
- moje dětí i manžův telefon,pin i puk
-dala jsem si práci a vypsala si co mám v oblíbených,taky jsem využila
-jídelníček co vařit
-nemoci a jak a čím kurýrovat od bylinek po léky

-mám pracovní doby lékařů.ale ne obchodů a bank to musím doplnit
TAKŽE DĚKUJI ZA VAŠI POMOC A RADY,PROTOŽE DÍKY TOMU JSME SCHOPNI VŠE ZAŘÍDIT DÍKY!!!!!!!
Dagmarka01

Příspěvekod Lída » 0, 26. leden, 2012, 8:46 am

tipy na Autopilot na rozmazlování :)

viewtopic.php?f=19&t=1274

Baboo a Dagmarko, super nápady, díky!
Lída
Site Admin

Příspěvekod Lenka » 0, 26. leden, 2012, 3:53 pm

Ahoj, já už si do Autopilota přidávám i osobní a rodinnou anamnézu - co významného komu kdy bylo, léky apod. Stává se mi, že když na mě MUDr. rychle pálí otázky typu co bylo dědovi, jaké léky bere matka, od kdy do kdy se bralo to či ono a kdy přesně byly ty zarděnky, dostávám se do úzkých :) (v nouzi nejvyšší jsem už i improvizovala :oops:
Lenka

Příspěvekod Dagmarka01 » 0, 26. leden, 2012, 4:23 pm

Zrovna po mně chce mamka SPZ jejich auta,tu si teda nepamatuju a těžko jsem dávala dokupy naši,bylo by dobré taky zapsat možná i do mobilu.
Dagmarka01

Příspěvekod Martina1 » 0, 26. leden, 2012, 4:26 pm

Já se nejednou setkala s tím, že po mě chtělimých dětí a DF. Děti si pamatuju, ale DF ne. Tak je mám zapsané v mobilu, ten nosím u sebe pořád.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Martina1

Příspěvekod Lída » 0, 27. leden, 2012, 9:00 am

máte zahradního autopilota? Nebo kolonku v normálním autopilotovi, kam si píšete hnojení nebo jiné poznámky o pokojových rostlinách? :smiley-chores006:
Lída
Site Admin

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy