archiv - zvyk na březen - ložnice/dřez

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

archiv - zvyk na březen - ložnice/dřez

Příspěvekod Lída » 0, 1. březen, 2012, 9:22 am

Návrh na zvyk na březen a další měsíce je: soustředit se delší dobu na jeden pokoj.

Začneme ložnicí. Každý den věnujeme ložnici 10-15 minut. Ráno, večer, to je jedno. Budeme si všímat, jakým způsobem tam nepořádek vzniká. Neuklízíme svlečené oblečení? Vyžehlené oblečení? Hrnky na nočním stolku? Máme rozečtených deset knih najednou? Nosíme si do ložnice papíry a pracujeme tam? Máme v ložnici toaletní stolek, který uklízíme, až když z něj všechno padá?

Možná, že naše ložnice vypadá jako z katalogu. V tom případě si vybereme jiný pokoj. Jestli je celý náš být docela v pohodě, náhradní tip na březen zní:

naleštěný dřez :)
viewtopic.php?f=26&t=339

Zní to divně, ale podstata je, že když si člověk zvykne na naleštěný dřez, vypadá binec v kuchyni tak blbě, že se to jaksi samo začne postupně uklízet :) Fakt :)
Lída
Site Admin

Re: AKTUÁLNĚ - zvyk na březen - ložnice/dřez

Příspěvekod Aliba » 0, 1. březen, 2012, 11:49 am

Hm, tak v ložnici kámen úrazu manžův koutek :roll: . Oblečení špinavé je vždy v koši, co nosíme na sluhovy, polička - nad postelí, no tam můžu zapracovat, většinou tam mám dvě rozdělaný věci - háčkování. Takže kdyby tam nebyl ten manžův koutek, tak by to bylo ok.
Takže jó mám v ložnici co dělat.
Aliba

Příspěvekod Lída » 0, 2. březen, 2012, 8:59 am

říkala jsem si, že ložnice by mohla být jednoduchá a pro začátek nejlepší :)
No, taky tam mám pracovní koutek :roll:
Lída
Site Admin

Příspěvekod Martina » 0, 2. březen, 2012, 6:00 pm

no, já ložnici poslední dobou zanedbávám v úklidu. Není tam extra binec, ale důkladnější úklid by to chtělo.
Jinak my máme každý večer krásně uklizené v kuchyni. Jak chodím do práce, tak se toho zhostil manžel. Ráno zase vyklidí čisté nádobí z myčky a je kam dávat špinavé. O víkendu automaticky ráno začal vyklízet myčku ( ;) )- je tedy potvrzeno, že rutiny lze zaběhnout tak, že se dělají automaticky.
Takže ložnice mi jako tip vyhovuje.
Martina

Příspěvekod diblice » 0, 2. březen, 2012, 9:54 pm

tak naše ložnice se moc uklidit nedá, jednak v ní většinu času tráví manžel, na jeho nočním stolku se najdou nejenom hrnky, léky, ale i šroubováky,kleště a podobně
diblice

Příspěvekod treperenda » 0, 2. březen, 2012, 10:49 pm

Diblice, nespíš mi náhodou s mým manželem ? U nás je to obdobné :lol:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Angelica190 » 0, 3. březen, 2012, 10:40 am

Oblečení v ložnici ? klasika, každé ráno sbírám zbytky manželových svršků, které výdycky končí na zemi místo v koupelně v koši na prádlo. A jinak mám v ložnici ještě jeden rest - pod postelí velký šuplík plný látek a věcí na šití, co jsem ještě nestihla přěstěhovat do nové dílničky, takže taky mám co dělat :)

A co se týče dřezu, tak ten mám téměř vždy naleštěný, nedisponuju myčkou takže se pořád umývá nádobí a pak leští dřez
Angelica190

Příspěvekod HanaK » 0, 3. březen, 2012, 10:55 am

Tak v naší ložnici je binec úžasný, protože ani po 13 letech nemáme velkou vestavěnou skříň (až budu velká) a věci strkám do dvou malých a zbytek mám tak různě v hromadách :beg:
V nejbližší době DH dodělá mladému nové skříně do jeho pokojíčku, tak ubudou jeho věci a přibudou jeho provizorní skříňky (Universal blahé paměti, byl to hit když jsme byli malí :lol: ), tak už to snad nějak spořádám.
HanaK

Příspěvekod Lída » 0, 5. březen, 2012, 9:10 am

Treperendo :lol:

HankoK "až budu velká" :lol:

tak na které místo v ložnici se podíváme dnes? Já teda na nočním stolku šroubováky nemám, ale i tak by bylo záhodno se tam mrknout :roll:
Lída
Site Admin

Příspěvekod Slávinka » 0, 5. březen, 2012, 2:45 pm

Tak ložnice je pro mě jen na rozjezd. Taková psychická příprava na další místnosti. :D Jak už jsem psala kdysi v drbárně, v ložnici máme jen postel a jednu malou skříňku, takže není co uklízet. Teda kromě prachu. Tak si říkám, že bych dala aspoň okno :?:
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Další

Zpět na Denní tipy