archiv - zvyk na říjen

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

archiv - zvyk na říjen

Příspěvekod Lída » 0, 1. říjen, 2012, 12:19 am

:) co by se nám hodilo? Přihoďte tipy :)

díky :give_rose:
Lída
Site Admin

Re: Aktuálně - zvyk na říjen

Příspěvekod mint » 0, 1. říjen, 2012, 8:02 am

co třeba něco jako "mise" jak si usnadnit uklízení... třeba jeden den najít místo vecem, které se válí po zemi a musíme je pokaždý zbytečně stěhovat když vytíráme... a další den zas něco jiného :cool:
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod Ginger » 0, 1. říjen, 2012, 9:21 am

Mint tvuj napad je dobry :good: pro me je take absolutni priorita to tu dostat pod kontrolu a co nejvice poradek jen udrzovat, takze pro tvuj navrh hlasuji ... a jeste prihazuji takovy vedlejsi napad, napadl me uz pred tydnem:

v te americke verzi Flylady se kladl velky duraz na to, aby se zena rano umyla, upravila, namalovala a vzala si na sebe neco hezkeho, plus jeste tedy maji temer jako zakon obout si snerovaci boty (ktere ma clovek jen na doma, pokud nechce chodit doma v botach), ze pry v botach (mohou byt tenisky) je clovek akcnejsi nez v pantoflich ci dokonce papucich, neskoci tak snadno na gauc apod. :D clovek pry v botach i jinak premysli - proto se i doporucuje. kdyz clovek vola nekam kvuli zamestnani (nebo dela rovnou interview po telefonu) byt hezky oblecena a mit na nohou boty ;) no, tak ja bych navrhovala alespon tu cast: hezky se ucesat, namalovat a obleci se tak, abychom se citily krasne :D (ty boty, at si asi zkusi kazdy sam, ja jsem to, kdyz jsme byli v zahranici a znala jsem jen tu am. verzi, tak delala a ten rozdil jsem citila ...)

nebot ja nejcasteji vedu dcerku do skolky nenamalovana, vlasy jen sepnute do culiku - prece jen ji vodim do lesa :lol: a ne do nejake hogo fogo skolky :D a pak to dozenu nejak behem dopoledne nez vyrazim na obed nebo vyzvedavat do skolky, pritom bych se citila lip, kdybych to udelala hned rano ;)
Miluju svou víru, že to jednoho dne dám. A že ten den se už blíží! :-D
Ginger

Příspěvekod mint » 0, 1. říjen, 2012, 10:08 am

Ginger: též souhlas... já teda nosím culík i ven, takže to nebude změna - spíš pokud jsem doma tak ten culík dělám ráno bez česání, jen sepnu vlasy... no a nemaluju se ani ven, takže to neklapne - ale bude úspěch když si aspoň hubu umeju než vlezu sem k vám :good: Svlíknout pyžamo už celkem zvládám, ale chtěla jsem si aspoň nějak hezky obatikovat domácí trička... většinou nosím bílá pánská co měl DF dřív do nemocnice - tak jsem si říkala že je trochu zaberu do ženských rozměrů a obarvím :good:

No a taky bysme si mohli některý den koupit nějakou novou uklízecí pomůcku - já si před měsícem konečně koupila nerozpadávací kolíčky a od tý doby je teda věšení prádla skoro luxus :cool:

mint

Příspěvekod LeniH » 0, 1. říjen, 2012, 10:28 am

Jejda - koukám, že jsem popletla téma zvyky s drbárnou, takže trochu upravuji svůj příspěvek.

Nápad na upravování a líčení se je hezký, ale já taky nosím hlavně culík (mám docela dlouhé vlasy - i když kam se hrabu na Alibu - tak je to tak nejpohodlnější)... Co jsem na mateřské, tak se nemaluju :blush2: Ale za úspěch v úpravě zevnějšku považuju, když si ráno nasadím kontaktní čočky místo brýlí ... jsem přesvědčená, že mi nesluší a to manžel prohlásil, že mám "neviditelné brýle" :D Rozumějte bez obrouček a s tenkýma nožičkama ... Ale stejně se cítím líp v těch čočkách - jen je prostě jednodušší ráno nasadit brýle než čočky - tak bych si mohla dát předsevzetí "aspoň jednou týdně čočky" :lol:

Ovšem nápad na nalezení stálého místa věcem, které se jen někde povalují je výborný! Taky to dost věcí u nás potřebuje...
Naposledy upravil LeniH dne 0, 1. říjen, 2012, 11:44 am, celkově upraveno 1
Obrázek Obrázek
LeniH

Příspěvekod Jindris » 0, 1. říjen, 2012, 11:22 am

[quote="Ginger"]Mint tvuj napad je dobry :good: pro me je take absolutni priorita to tu dostat pod kontrolu a co nejvice poradek jen udrzovat, takze pro tvuj navrh hlasuji ... a jeste prihazuji takovy vedlejsi napad, napadl me uz pred tydnem:

v te americke verzi Flylady se kladl velky duraz na to, aby se zena rano umyla, upravila, namalovala a vzala si na sebe neco hezkeho, plus jeste tedy maji temer jako zakon obout si snerovaci boty

SQĚLÉ NÁPADY!!!!! :D
Na tom líčení asi něco bude. :winkextra: I když , musím se přiznat, přes léto jsem od této "chvilky pro krásu" musela upustit. Nesnáším horko, hlavně proto,že se pak hrozně potím, nejen na obvyklých místech, ale třeba ve vedru kvůli potu v očích ani nevidím :twisted:. No nalíčené oči bych hned měla rozmazané, jak by řekla moje máma: jako bych proletěla komínem, to nemluvím o tom, že mejkap by asi odešel jako první :laughingneqw: . Tak se v létě nelíčím. Zdá se, že už nastala vhodná doba s tím něco udělat :thank_you: , tak :bye2:
Jindris

Příspěvekod medakulicka » 0, 1. říjen, 2012, 11:29 am

"Mluvíte" mi z duše. O tento zvyk se snažím už tááááák dlouho. Není nad to, jít poštačce otevřít oblečená a učesaná... :oops:
Ne vyjímečně jsem v tuto dobu ještě v pyžamu. Dnes to nepočítám, protože se potím pod dekou. A přitom vím, jak se budu cítit fajn, když se upravím a že se tak nastartuju na nějakou práci. Přitom místo toho tu nandam do pračky prádlo, tu je třeba vyndat myčku atd. atd.
Fly boty jsem zkoušela kdysi asi 2x, když jsem si kupovala nové tenisky, než jsem je vzala na nohy ven. A má to něco do sebe.
Takže já jsem pro tento zvyk.
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod Ginger » 0, 1. říjen, 2012, 12:16 pm

Mint napsala:

No a taky bysme si mohli některý den koupit nějakou novou uklízecí pomůcku - já si před měsícem konečně koupila nerozpadávací kolíčky a od tý doby je teda věšení prádla skoro luxus :cool:

ja chci novy vysavac, mop zatim nemam zadny :s11651: ... no, ale dnes zacnu koupi odkapavaci krabicky na mydlo s jelenem, bud se mi nekde valelo nebo bylo v krabicce spolecne s mydlem na ruce ....
Miluju svou víru, že to jednoho dne dám. A že ten den se už blíží! :-D
Ginger

Příspěvekod mint » 0, 1. říjen, 2012, 12:28 pm

Ginger píše:Mint napsala:

ja chci novy vysavac, mop zatim nemam zadny :s11651: ... no, ale dnes zacnu koupi odkapavaci krabicky na mydlo s jelenem, bud se mi nekde valelo nebo bylo v krabicce spolecne s mydlem na ruce ....

vidíš, já nám chci pořídit takový odkapávač na houbičku na nádobí... DF jí vždycky hodí do tý největší louže kterou na lince najde nebo jí ještě líp nechá ve dřezu :D
taky jsem si říkala, že je čas uklidit některý kočičí hračky, se kterýma už si nehraje, akorát se po nich válí a já je musím neustále kontraproduktivně odchlupovat. Dneska jsem vytáhla jednu takovou před půl rokem schovanou a číča je z toho mimo... no až chlupy lítaj kolem :laughingneqw:

mint

Příspěvekod bedla » 0, 1. říjen, 2012, 12:35 pm

mint píše:,...ale bude úspěch když si aspoň hubu umeju než vlezu sem k vám :good:

:laughingneqw: :laughingneqw: :laughingneqw:
bedla

Další

Zpět na Denní tipy