archiv - předvánoční tipy

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: aktuálně - předvánoční tipy

Příspěvekod betelgeuzz » 0, 17. prosinec, 2012, 11:12 am

nepořádnicenepořádná píše:zdravím při neděli - snad mě Liduš nezastřelí, ale nevim, jestli to psát sem nebo do drbárny
tak to risknu ;)
co máte k obědu na štědrý den?
díky za tipy N.

U nás se taky dělá zelňačka.
betelgeuzz

Příspěvekod diblice » 0, 17. prosinec, 2012, 11:51 am

tak já vařím k obědu kubu a rybí polévku, ale nejíme hromadně, děti většinou čekají až do večera, tak kolem poledne teprve snídají
diblice

Příspěvekod myska » 0, 17. prosinec, 2012, 8:21 pm

My míváme k obědu houbovou polévku s chlebem. Mamka s taťkou nám to nosí na klubovnu, když rozdáváme Betlémské světlo. Zrovna loni to byla falešná dršťková z masáků.
myska

Příspěvekod Lída » 0, 18. prosinec, 2012, 8:35 am

tip č. 32: koupě nebo naplánování koupě stromečku, koupě jmelí, kontrola počtu svíček atd. Zvážení, jestli by se nám nehodil ten hasicí ruční sprej, co začali prodávat i na poštách

jednou jsem viděla vzplanout suchý vánoční stromeček. Ta rychlost je nezapomenutelná...
Lída
Site Admin

Příspěvekod Lída » 0, 19. prosinec, 2012, 8:46 am

tip č.33: najdeme si čas třeba na vyrobení vánočních ozdob? Třeba jen jedné, kterou si dítě pak hrdě pověsí na stromeček? Abychom pro samé přípravy nezapomněli, že ty vánoce jsou hlavně pro ně :)

nepotřebujeme zkontrolovat/koupit stojan na stromeček?
Lída
Site Admin

Příspěvekod Lída » 0, 20. prosinec, 2012, 8:45 am

tip č. 34: nakoupíme poslední drobnosti, zkontrolujeme množství balicích papírů a jmenovek
Lída
Site Admin

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 21. prosinec, 2012, 1:21 am

Letos se nám podařilo to, co jsem si už mnoho let přála. Máme stromeček už dlouho před vánocemi. Vždy odjíždíme po štědrém dnu - k příbuzným a na hory. A bylo mi vždy líto, že si ten stromek neužijeme.
A tak už ho dlouho s dětmi krášlíme, vyrábíme ozdoby a těšíme se. Nějak mi to jde letos lépe těšit se a připravovat se na vánoce(taky kvůli tomuto fóru).
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod treperenda » 0, 21. prosinec, 2012, 12:02 pm

Já se dovolím Lídě vecpat se sem i se svým tipem, kdterý jsem včera četla v Oně Dnes - o vánocích chodívá hodně početných návštěv, tak je dobré připravich vstupní chodbu - odnést kabátky, které nenosíme každý den do sk říně, boty stejně tak. Aby si návštěva měla kam pověsit bundu a kam a na čem zout boty. u nás je to aktuální tip - každý z 5-ti členů rodiny má na věšácích tři bundy, botů teda máme málo, to problém není, ale když přijde někdo cizí, tak už na něj místo nezbývá. tak dnes odnesu aspoň "záložní " bundy dětí a kombinézy, ať ta chodba trochu prodýchne.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod betelgeuzz » 0, 30. prosinec, 2012, 10:15 am

Nechci se do tipů Lídě montovat, ale mám teď v plánu projít vánočního autopilota a doplnit si tam informace, co se nám osvědčilo, neosvědčilo, upravit si termíny pro příště atd.
betelgeuzz

Příspěvekod mint » 0, 30. prosinec, 2012, 4:10 pm

betelgeuzz píše:Nechci se do tipů Lídě montovat, ale mám teď v plánu projít vánočního autopilota a doplnit si tam informace, co se nám osvědčilo, neosvědčilo, upravit si termíny pro příště atd.

Nápodobně... já teda nemám vánočního autopilota, ale musím si přepsat na jedno místo osvědčené recepty na cukroví, protože jsem zjistila, že po roce už si fakt nepamatuju podle kterýho to bylo :laughingneqw:
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Předchozí

Zpět na Denní tipy