Tento týden jsme v obýváku (+jídelně)

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Tento týden jsme v obýváku (+jídelně)

Příspěvekod Zizi » 0, 19. březen, 2019, 9:25 pm

středa
Středa je antiodkládací, takže obíháme úřady, objednáváme se k lékaři, zajišťujeme servis, vyřizujeme reklamace, emaily, platíme faktury apod. Bleskově uklízíme lednici a plánujeme menu na celý týden.

zóna obývák

tento týden se obývák dělí o pozornost s další zónou, ložnice+koupelny...ale už příští měsíc bude mít obývák pro sebe úplně celý týden, takže jestli nestihnete umýt všechna okna v obýváku tento týden, tak nevěšte hlavy, já to asi taky nestihnu.

Jinak rozdělení příbytků do pěti zón měsíc co měsíc považuji za nejgeniálnější nápad Fly Lady.

-vysmejčíme pavučiny, utřeme prach (koukám, co je potřeba udělat u nás) vysajeme sedačku, vypereme povlaky na polštáře, pokud nějaké máme, otřeme vršky obrázků a mrkneme na kytky, nepotřebují přesadit? Nebo zredukovat počet? Kytky, které hyzdí, nemají doma co dělat!

A když půjdeme kolem květinářství, poté, co jsme úspěšně vyřídili něco na úřadě, tak si koupíme nějakou řezanou kytku. Takový jeden stvol frézie, nebo irisu, nebo jeden tulipán v hezké vázičce nadělá parády a radosti! Tu parádu vyfotíme a dáme SEM, aby to všichni viděli. :d_sunny:

Tohle foto pouze ilustrační:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
To jediné, co máme, je TEĎ

Život je kratší, než si myslíme

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká. Seneca
Zizi

Příspěvekod jane » 0, 19. březen, 2019, 9:33 pm

Zizi moc hezky to píšeš :give_heart: :give_rose:
Co nemáš, nemusíš uklízet.
jane

Re: Tento týden jsme v obýváku a v ložnici a koupelně

Příspěvekod Zizi » 0, 21. březen, 2019, 12:41 am

Jane :oops: … už se těším, až to předám Janičce... :dance:

ČTVRTEK

Ve čtvrtek se věnujeme prádlu, obzvlášť, pokud máme resty a přerůstá nám to přes hlavu. Pereme, sušíme, skládáme, žehlíme, uklízíme do skříní, zašíváme, párujeme ponožky...nezapomeňte, že FL doporučuje prát jednu pračku denně, nenechat se zavalit špinavým prádlem! Nedáváme do zásobníku více prášku, než je potřeba?
Co vám říká MONTE PERU a PRAPRÁDLO? Co si představíte pod těmito pojmy? Napište mi, co tím chtěl básník říci!

ZÓNA

Ve čtvrtek a pátek (a kousek příštího týdne) přejdeme do ložnic a koupelen, je to fofr. Ale příští měsíc má ložnice a koupelna už celý týden jen a jen pro sebe. Navrhuji, abychom v ložnicích uklidili hotspoty, lépe se nám bude utírat prach, parapety a můžeme pokračovat mytím oken, když je to

J A R O :wavemulticolor: ……….a v koupelně uklidíme hotspoty taky. A utřeme prach.

Zizi

Příspěvekod Zizi » 0, 21. březen, 2019, 12:22 pm

Dívčiny, s tím vyřizováním na úřadech...udělala jsem zkušenost, že ne se vším tam musíte jít osobně, i s tím, co se tváří dost důležitě. Já jsem teď chtěla úplně zrušit živnost. Už jsem se nervovala, jak musím letět na úřad, fakt to nesnáším, stejně jako vy, ale říkala jsem si, líná huba, holé neštěstí, pro jistotu jsem si tam zavolala a byla jsem připravena přemluvit úřednici, aby třeba zfalšovala můj podpis :lol: , jen abych tam nemusela osobně. No a představte si, řekli mi, že stačí vyplnit formulář a zaslat jim to poštou! Formulář si vytisknete z jejich stránek, no...vyplnit ho teda musíte :blush2: (ani to se mi pochopitelně nechtělo) a šup s tím na poštu.
Docela dobrý, ne? Ušetřila jsem tím aspoň dvě tři hodinky času!

Zizi

Příspěvekod Zizi » 0, 21. březen, 2019, 10:44 pm

pátek
V pátek obvykle uklízíme autech, kabelkách, batozích, kočárcích a nakupujeme na víkend...

zóna ložnice + koupelna zde budeme ještě v pondělí a v úterý

možná máte v koupelně pračku, možná ne, ale zkusíme ji umýt, ať je kdekoliv. Přibereme i sušičku. A nezapomeneme denně vyprat jednu pračku. Jednou se musíme dostat na nulu s prádlem.

Jestli vám vypadávají předměty, kdykoliv otevřete dvířka koupelnové skříňky, tak si třeba v JYSKU koupíme plastové přihrádky/organizéry. Od té doby, co je mám, mám v koupelnové skříňce pořádek. A taky jsem si koupila stojánek na prstýnky, na odkládání super vynález!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zizi

Příspěvekod jane » 0, 22. březen, 2019, 6:57 pm

Uklidila jsem několik šuplíků v ložnici, utřela prach, vyžehlila prádlo, pere pračka :s1263:
Co nemáš, nemusíš uklízet.
jane

Předchozí

Zpět na Denní tipy