ZÓNA 4, LOŽNICE A KOUPELNA

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

ZÓNA 4, LOŽNICE A KOUPELNA

Příspěvekod Zizi » 0, 22. duben, 2019, 8:55 pm

DENNÍ TIPY: ÚTERÝ

Tak se zase vracíme do všednodennosti. Nějak nám uplynulo Velké pondělí, kdy podle Fly lady bereme po víkendu opět domácnost zpět do svých rukou. Vynášíme odpadky, utíráme prach, leštíme zrcadla a skleněné výplně, zametáme, vysáváme, vytíráme, vyhazujeme přečtené noviny a časopisy, uklízíme povaleče...a naskočili jsme na úterý, které je dnem pro nás, pro naši relaxaci, měli bychom si najít čas na to, co nám dělá radost, co nás baví. Také se připravujeme na středeční pochůzky a připravujeme si podklady k jednáním na úřadech, knihy na vrácení do knihovny atd.

ZÓNOVÉ TIPY_ZÓNA 4, LOŽNICE A KOUPELNA

Jsme 4 dny v ložnici a koupelně. Budeme převlékat postele, pokud to počasí dovolí slunit a větrat peřiny, vyluxujeme matrace. Posbíráme všechny povaleče a uklidíme je – jak v ložnici tak v koupelně.

Úterý je dnem pro nás, pro naši relaxaci, měli bychom si najít čas na to, co nám dělá radost, co nás baví. Také se připravujeme na středeční pochůzky a připravujeme si podklady k jednáním na úřadech, knihy na vrácení do knihovny atd.

To úterý pro nás mi pořád vrtá hlavou...zatím žádná reakce, co si o tom myslíte VY...
To jediné, co máme, je TEĎ

Život je kratší, než si myslíme

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká. Seneca
Zizi

Re: ZÓNA 4, LOŽNICE A KOUPELNA

Příspěvekod Aliba » 0, 23. duben, 2019, 10:13 am

Já se dnes nepřipojím s úklidem. Jelikož jsem mimo domov a vracím se na večer a to jedu rovnou hlídat neteře a tak se dom dostanu asi mezi 24 -1 hodinou.
To úterý myslím, že po VP si na úterý dát menší úkol, aby se mohl být den pro sebe.
Aliba

Příspěvekod Lucci » 0, 23. duben, 2019, 12:09 pm

Já si teda dneska chci jít zaběhat, v rámci dne pro nás. :) Večer bych měla jít ještě na posezení s holkama, ale to se mi moc nechce, potřebuju se dospat po víkendu. :dontknow:
Úterý jako den pro nás je možná proto, že po pondělním VP (jak píše Aliba) máme mít voraz a taky je ještě daleko do víkendu. Středa je úřední, tak to se jako den pro nás nehodí, a ve ČT už je zas víkend za rohem. :mrgreen:
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Příspěvekod Zizi » 0, 23. duben, 2019, 11:53 pm

STŘEDA

Středa je antiodkládací, takže obíháme úřady, objednáváme se k lékaři, zajišťujeme servis, vyřizujeme reklamace apod. Bleskově uklízíme lednici a plánujeme menu na celý týden.

Jsme v ložnici a koupelně
. Utřeme prach, vymeteme pavučiny, vysajeme, vytřeme. Umyjeme okna v ložnici a koupelně, vypereme záclony a závěsy, otřeme žaluzie.

Ten jeden den nám chybí...a to se připravme na příští týden, kdy jsou pro zónu 5 jenom DVA dny. A zároveň pro zónu 1 dalšího měsíce taky jenom DVA dny. :dontknow: :dontknow:
Co nestíháme, stihneme v příštím kole zóny. :grin:

Zizi

Příspěvekod Zizi » 0, 24. duben, 2019, 12:00 am

Lucci a Alibo díky za názor. Já si myslím, že VP je na jeden den toho moc. No jenže Fly lady se s tím nemaže a nabádá, abychom to dělali rychle, žádné detailní uklízení.

Zizi

Příspěvekod Lucci » 0, 24. duben, 2019, 7:10 am

Zizi... já teda jedu v PD už od doby, kdy nebyl web a Lída posílala maily. Ale VP jsem nedělala nikdy, vždycky jsem to měla rozložené do víc dní. :dontknow:
Lucci

Příspěvekod jane » 0, 24. duben, 2019, 4:35 pm

Ze zony koupelna jsem zatím umyla jen umyvadlo a zrcadlo, pak jsem vyskládala a naskládala myčku, zapnula jsem pračku :s1263: , vynesla koš.
Co nemáš, nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Zizi » 0, 24. duben, 2019, 10:08 pm

ČTVRTEK

Ve čtvrtek se věnujeme prádlu, obzvlášť, pokud máme resty a přerůstá nám to přes hlavu. Pereme, sušíme, skládáme, žehlíme, uklízíme do skříní, zašíváme, párujeme ponožky...

ZÓNA 4

Jsme v ložnici a koupelně. Poklidíme noční stolky a toaletky, koukneme na haldy na němém sluhovi. Vydrhneme umyvadlo, vanu/sprchový kout a záchodovou mísu.

Zizi

Příspěvekod Aliba » 0, 25. duben, 2019, 8:44 am

Zizi
Prádlo, prádlo a zase prádlo. To je jak s nádobím, je snad pořád :roll: .
Tak jelikož jsem včera něco vyprala, tak jsem to :smiley-chores047: a ponožky už jsou spárované.
Němý sluha, toho používá jen Dh a tak tam kupodivu, krom toho co ráno oblíkne a co oblíkne když je doma, nic není. Toaletku, ani noční stolek nemám, jen Dh má u postele skříňku a tu jako noční stolek využívá. Prát a sušit určitě budu, zbytek se uvidí.
Jo a ještě Vydrhneme umyvadlo, vanu a záchodovou mísu - drhnout naštěstí netřeba, ale přejet to jako vždy potřebuje.
Aliba

Příspěvekod Lucci » 0, 25. duben, 2019, 9:55 am

Prádlo... dneska asi jedna pračka padne. Máme tam plno a o víkendu jsme zase pryč. :dontknow: Včera si pral Béčko svoje prádlo ze skříňky. Mají skříňku na našpiněné oblečení, aby se to neválelo všude možně... normálně z toho vytahal čtvery tepláky, šest mikin, trika... :beg: No seděl u toho skládání pěkně dlouho, ale nevím, jestli to mělo valný výchovný efekt. :dontknow: Ale řekla jsem mu, že když bude mít našpiněné jeden kus od každého, bude to průběžně lifrovat do prádla a ve skříňce nebude skrumáž všeho, že se to ani zavřít nedá, tak mu to budu prát. Jinak si pere sám. :dontknow: Tak uvidíme. :mocking:
Lucci

Další

Zpět na Denní tipy