ZÓNA 5, PRACOVNY, DĚTSKÉ POKOJE

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: ZÓNA 5, PRACOVNY, DĚTSKÉ POKOJE

Příspěvekod Zizi » 0, 30. duben, 2019, 1:50 pm

Dívčiny, tentokrát mě fakt bavilo a baví uklízet v pracovně a jedné ložnici. Takže dneska si to ještě užiju a fakt jsem s tím hodně pohnula. Je to i tím, že jsem doma, to je jasné. Ale někdy jsem doma a neudělám ani Ň.

Alibo ta tvoje komora je tvoje Achillova pata, což? Měla bys to rozseknout a něco zásadního s tím udělat, protože když budeš mít vysavač na místě, kde není pohotově po ruce, tak nebudeš vysávat, kdy to bude potřeba a najednou se zase octneš v začarovaném kruhu. A taky mít vysavač jenom u komory, kde dozajista zavazí, není řešení. Moje komora byla úplně příšerná, dokud jsem neobjevila dobrodiní krabic. To samé ve špajzu. A když jsem KONEČNĚ pochopila, že dokud nebude mít každá věc místo, a nejenom místo, ale SPRÁVNÉ MÍSTO, tak můžu uklízet jako blázen pořád a stejně se mi nebude dařit pořádek udržovat. Já jsem měla a ještě pořád mám problém s papíry (ehm...prapapíry) a už mi je jasné, že to je tím, že jsem si nevytvořila správné místo k jejich ukládání. Už jsem je uložila na půdě, ale lítat s každým papírem na půdu a zařazovat do šanonů, to bylo nemyslitelné, takže zase žádný pokrok. Taky jsem je umístila v komoře, ale to bylo to samé, zabíraly tam místo věcem, co jsem tam potřebovala víc. Takže zase žádné schopné řešení. Přemýšlela jsem, kudy jsem chodila a napadlo mě další místo, tak to nyní vyzkouším, jestli to bude fungovat. Uvolnila jsem jednu skříňku, uvidíme, jestli se osvědčí. Jestli ne, tak musím vymyslet další úložný prostor. Přemýšlet o tom, jak zorganizuješ lépe věci v domácnosti můžeš i když jedeš někam tramvají a tak a určitě to není časová ztráta. Já jsem přemýšlela a přemýšlela, že se mi málem hlava zavařila... :laughingneqw:

Jdu se pustit do zóny 5...
To jediné, co máme, je TEĎ

Život je kratší, než si myslíme

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká. Seneca
Zizi

Příspěvekod Aliba » 0, 30. duben, 2019, 4:05 pm

Zizi
Komora je pořád prostě přeplněná, já mám pocit, že to je i tím, jaké tam jsou police - nepolice. Krabice, různé využívám, ale rpostě máme evidentně moc krámů.
Takže by to chtělo probrat věci ve sklepě, tím by se tam mělo vytvořit místo. Tam odsunout to čeho se Dh nechce zbavit a nebo koupit ty regály do sušárny.
Jsem ráda, že jsem se zbavila těch golfek - dala jsem ségře a v Holansku se jim s nima náramně jezdilo, teď ještě malého kola - to si asi veme švagrová. Jo a dnes jsem na farmu vrátila po švarové věci a plus poslala dětské knížky, kabelčičky, plyšáky, háčkovaný čepice.
Asi si budu muset říct, že když budu mít čas, tak 5-10minut té komoře dát.
Vysavač tam kde je teď je max blbej při návštěvě, nám tam ani nevadí, jelikož ho mám fakt furt po ruce.
Aliba

Příspěvekod jane » 0, 30. duben, 2019, 4:28 pm

Holky, já nic neuklízím :lol: .......mám noční.......zvládám tak akorát myčku, vaření, nákupy.
Co nemáš, nemusíš uklízet.
jane

Předchozí

Zpět na Denní tipy