Zvyk na květen - nedávejme povalečům šanci

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Zvyk na květen - nedávejme povalečům šanci

Příspěvekod Janička » 0, 1. květen, 2019, 6:26 am

Povaleče - vděčné věčné téma. Člověk je uklidí a oni se zase vrátí, úplně sami, zdá se :lol: .
Zaměřme se v květnu proto právě na ně a nedejme jim šanci!
Janička

Re: Zvyk na květen - nedávejme povalečům šanci

Příspěvekod Martina » 0, 1. květen, 2019, 6:58 am

Super zvyk, už mne moc unavuje pořád sbírat povaleče. Než to vždy udělám, tak mi už nezbude čas na hlubší úklid. První krok je, jak psala naposledy Zizi, aby vše mělo své místo. A aby se k tomu místu lehce dostalo. Ne jak ve sklepě, když mám krabici s květináči či zavarovacimi sklenicemi zarovnanou, tak se to položí narychlo jinam, že to pak v klidu uklidím. "Pak" je třeba půl roku...
Včera jsem trochu přeorganizovala skříň na chodbě. Aby byly dostupné věci, které používáme často. Přitom jsem pár věcí co nepouzivame vyhodila. Jen jsem se k tomu dostala asi po 3 měsících. Na myšlené jsem to měla, jen zrealizovat.
Tak doufám, že oddteť budeme mít botník prázdný a nebudou se tam věci hromadit.
Martina

Příspěvekod jupijaaa » 0, 1. květen, 2019, 8:12 am

Martino,mám to taky tak se svou skříní na verandě....plány převeliké a uděláno to bylo za hodinku.V jedné třetině jsou boty,v druhé zavařovačky a drobnosti na zahradu /nůžky,rukavice,květináčky/,autokosmetika a jiné a do další dáváme plast. odpad a papírový odpad a DH tam má krabici s nářadím....ale úklid fakt zabral jen chvíli,spousta zavařovaček letělo do skla,boty taky některé letěly do popelnice a najednou je tam bísta - habakuk.

Pokud se máme zabývat povaleči,je třeba si ujasnit co je to vlastně Povaleč.

povaleč- je předmět nebo věc,která ztratila své původní určené místo a byla ,i proti své vůli, opuštěna /upuštěna/ na místě jiném,prosta svých bližních věcí.Tudíž se necítí dobře,je značně deprimována a vyděšena a působí tímto v obydlí lidském chaos,zmatek a estetickou nevyváženost prostředí,čímž jsou zase následně deprimováni lidé,jež onu věc vlastní a poskytli ji domov.... :d_sunny: :d_sunny: :d_sunny:

:laughingneqw: :laughingneqw:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Zizi » 0, 1. květen, 2019, 9:05 am

Dobrá charakteristika povaleče, Jupí! Díkybohu jsem to nedávno :laughingneqw: konečně pochopila, že věci bez svého správného místa jsou alfou a omegou všech mých depresí a plácání se v nepořádku.
Dnes ovšem ani neuklízím, ani nepeču, vyrážím s pejskovou na procházku.
Martinědržím palce, aby s povaleči zatočila...může to být dlouhá cesta, ale jednou......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :s9662:
To jediné, co máme, je TEĎ

Život je kratší, než si myslíme

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká. Seneca
Zizi

Příspěvekod Martina » 0, 1. květen, 2019, 10:53 am

Tak jsem ještě zatočila s časopisy ve stolku, co už na ně nemám místo - bylo to rychlé, nachystáno do sběru. :D
Jen nevím, proč jsem to neudělala už dávno.

To je na tom to nejhorší - člověk se tím zaobírá neúměrně dlouho, furt to řeší dokola a přitom hotovo je za chvíli.
Zkusím takto vyřešit aspoň 3 věci do týdne, tak jsem zvědavá ;-)
Ale 2 už tento týden nám splněno.
A děkuji za podporu!
Výstižně definovan povaleč.
Martina

Příspěvekod Aliba » 0, 1. květen, 2019, 11:11 am

Krásné téma, trefně popsaný povaleč.
Jo chce to s tím něco dělat, najít - vytvořit místo a povaleči nebudou.
Třeba u nás v obýváku jsou povaleči oblečení dračic. Jelikož si tam chystají oblečení na ráno, ale někdy se převlíknou a už tam je to oblečení pohozené od odpoledne. Furt, ale nemám vychytaný, kam by si to měly dávat. Pokojíček mrňavý a nedodělaný. Dřív měly háčky na dveřích, ale to nevypadalo pěkně. Asi by to chtělo udělat místo ve skříni v předsíni. V pokojíčku mají dračice jen komoru - co se týká oblečení. Nebo vyklidit jeden šuplík komody.
Takže zrovna tento povaleč nemá místo.
Aliba

Příspěvekod jupijaaa » 0, 5. květen, 2019, 5:05 pm

jo holky povaleče jsou asi "jádro pudla" :lol: :lol: :lol:
Já poznám,že je DS doma podle toho,že v dolní koupelně svlíkne triko a nacpe ho mezi žebříky radiátoru :shock: :lol: ....v horní,kde se sprchuje takhle cpe mezi žebříky ručníky- to by vás piclo :dash1: :swoon: :dash1: :swoon: :dash1: :swoon: ...je to možná takový nějaký druh "hnízdění"...takový pozůstatek zvířecího chování ??atavismy a rudamenty se tomu myslím říká :lol: :lol: :lol: Jak potom takový ručník vypadá nemusím psát,veškeré žehlení je na houby,je sežvejkanej dokonale..../ :lol: jooo,žehlím ručníky :lol: /
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Zizi » 0, 5. květen, 2019, 5:37 pm

Povaleče jsou opravdu jádrem všeho zlého. Představte si, že chcete vytřít místnost a v té místnosti máte tři až čtyři místa s něčím, co tam nemá co dělat, jen se to tam odložilo na chvíli (=hodně dlouho) v předsíni třeba boty, tašky, já tam mám často sušák s prádlem.....takže začnete vytírat, pak se ohnete, zvednete jedny boty, vytřete místo, položíte boty, zvednete druhé boty, vytřete, položíte...takto opakujete tolikrát, kolik těch botek se vám tam válí...pak pošoupnete sušák bokem, vytřete to místo, zase ho vrátíte...to samé s ostatními předměty....za chvíli (už u druhé boty) vás to přestane bavit a příště raději nevytíráte. To samé s předměty na plochách nábytku...neutíráte tam prach ze stejného důvodu....když je místnost prostá předmětů položených na plochách, tak vytřete běžnou místnost za pět minut nebo tak nějak za krátko, to samé prach....PRYČ S NIMI!
To jediné, co máme, je TEĎ

Život je kratší, než si myslíme

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká. Seneca
Zizi

Příspěvekod jane » 0, 5. květen, 2019, 5:47 pm

Holky, já teda s povalečema nemám nějak problém :dontknow: . Je to pořád dokola - lidi mají moc věcí !!! Zkuste si najít na netu obrázky - minimalistická domácnost . Tam povaleči nemají šanci :lol: .
Co nemáš, nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod jane » 0, 5. květen, 2019, 5:55 pm

Jupí já bych takový pomačkaný ručník po Ds šupla do pračky ( stejně se pořád něco pere :lol: ), pak do sušičky ( jestli máš) a zpátky mezi čisté. Samozřejmě lepší by bylo, aby Ds ten ručník pěkně rosprostřel, aby uschnul.
Co nemáš, nemusíš uklízet.
jane

Další

Zpět na Denní tipy