Zvyk na srpen - jídelníček

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Zvyk na srpen - jídelníček

Příspěvekod velva » 0, 5. srpen, 2019, 12:38 pm

Lucci- ale takové špagety jsou jednoduché a kluci by je zvládli,prostě vymyslet jim jednoduchá jídla-recepty. :D

Já si ten jídelníček píšu taky jen třeba na tři-čtyři dny,pak nový...
velva

Příspěvekod Janička » 0, 6. srpen, 2019, 7:22 am

Který den v týdnu je pro plánování menu podle vás nejvhodnější? Pokud tedy plánujeme na celý týden dopředu. Je to čtvrtek? A v pátek velký nákup? Nebo třeba neděle? Co vám vyhovuje?
Janička

Příspěvekod Sel » 0, 6. srpen, 2019, 7:23 am

Jít ve čtvrtek nebo v pátek na velký nákup se rovná sebevraždě :lol:
Sel

Příspěvekod Janička » 0, 6. srpen, 2019, 7:40 am

To víš, my vesničani :lol: . Takže lepší je dělat velký nákup v pondělí?
Janička

Příspěvekod Sel » 0, 6. srpen, 2019, 7:58 am

Janička píše:To víš, my vesničani :lol: . Takže lepší je dělat velký nákup v pondělí?

Nejlepší je asi kdykoliv pozdě večer např. Kaufl.
Neřekla bych my vesničani, ale důchodci využívající začátku akčních nabídek, což je např. v Penny i to pondělí.
Sel

Příspěvekod Malvína » 0, 6. srpen, 2019, 9:47 pm

U nás už pozdě večer v regálech nemají polovinu věcí. Zboží přebrané, rozebrané. Párkrát jsem takhle jela, ale neosvědčilo se mi to. Moji rodiče ale takhle večer jezdívají rádi, že bývá třeba zelenina nebo zbytky pečiva maximálně slevněné.
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod Ilali 1 » 0, 7. srpen, 2019, 3:58 pm

Malvína píše:U nás už pozdě večer v regálech nemají polovinu věcí. Zboží přebrané, rozebrané. Párkrát jsem takhle jela, ale neosvědčilo se mi to. Moji rodiče ale takhle večer jezdívají rádi, že bývá třeba zelenina nebo zbytky pečiva maximálně slevněné.

Mám úplně stejnou zkušenost. Lepší je to brzy ráno do 8 hodin,ale ne v den začátku akce. :dash1:
Ilali 1

Příspěvekod Janička » 0, 10. srpen, 2019, 6:19 am

Pořád ještě nevím, kdy je nejlepší plánovat menu (asi je to individuální), že bych úkol plánování menu vrátila do tipů.

Kdo na plánování začal pracovat a má např. seznam oblíbených jídel, aby bylo z čeho vybírat?
Janička

Příspěvekod jupijaaa » 0, 15. srpen, 2019, 8:20 am

...jak píše malvína i u nás večer jak u snědeného krámu....jednou mi to nedalo a musela jsem si ten regál s krájenými salámy vyfotit..chtělo se mi strašně smát a brečet zároveň...obrovský regál a tam prázdné tácky a zbytky nakrájené vysočiny a o kus dál trocha nějaké šunky.....bylo to dokonce před některým tím svátkem,co bývá zavřeno a tak mě to fakt naštvalo docela,že si pracující mohou nakoupit dopředu přece...no tak jsem po směně šla a zkusila si nakoupit. :lol: :lol: podotýkám,že bylo 2,5 hodiny do zavíračky. :beg:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Zizi » 0, 15. srpen, 2019, 8:45 am

No a to je důsledek úplně nesmyslného opatření: uzavírka obchodů při některých svátcích. Dosud jsem to nepochopila, jaký to má smysl. Obchodník, když ví, že bude mít 2 dny zavřeno, si nebude nechávat zásobu zboží podléhající rychlé zkáze.
Proč je některé svátky otevřeno, jindy zavřeno...to jsem taky ještě nepochopila. Proč nezavřou benzínky, malé krámky, nemocnice, třísměnné provozy... :laughingneqw:

Dívčiny, já jídelníček neplánuji vůbec nikdy, koupím, co vidím a pak se z toho pokouším něco uvařit. :15: Myslím, že už to jiné nebude, ani se o to nesnažím.
To jediné, co máme, je TEĎ

Život je kratší, než si myslíme

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká. Seneca
Zizi

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy