Zvyk na srpen - jídelníček

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Zvyk na srpen - jídelníček

Příspěvekod Aliba » 0, 15. srpen, 2019, 9:54 am

Krásné téma.
Já nejsem schopná nic vymyslet, mám pocit, že vařím furt to samé.
Takže sestavit jídelníček je pro mě noční můra.
Teď se snažím ptát, co by si dali a buď z toho vymyslet něco co sní všichni, nebo jeden den to a druhý to. Bohužel většinou ten nemá na to chuť a ten zas na to, takže mně moc nepomůžou.
Jelikož vařím furt, jen Dh chodí na oběd v práci, tak je to ubíjející. Teď se fakt netěším, až to zas budu muset řešit.
No a to Dh by rád teplé večeře, stačí zeleninové, ale do teď se u nás čistě zeleninové jídla nedělali, tak tápu co jako budu dělat. Studenou večeři sem tam, ale nejlépe nějaký salát, prostě né pečivo, šunka, zelenina.
Jo a to Dh, když dorazí z práce by rád svačinu a to jako nechápu, co mu dát když pak má mít za hoďku, dvě večeři. Jenže do večeře nevydrží, tak asi nějaký dip a zeleninu, ale to nejde každý den. No budu to z Dh probrat, co a jak by v tý svačině viděl.
Nakupování hlavně né v pátek na večer a v pondělí, jinak pokuď neberu Gloubus - tam krom pozdě večer je narváno snad furt. Je jedno, kdy. I když jsem si všimla, že v místním Penny je nátřask ve středu.
Plánovat jídelníček bych moc chtěla, i jsem zkoušela, ale né a né nejde mně to. Přitom by to ušetřilo čas, možná i peníze. Pro začátek by stačilo mít plán i na dva dny.
Třeba se tu od někoho inspiruji.
Aliba

Příspěvekod Zizi » 0, 15. srpen, 2019, 10:10 am

Já mám to štěstí, že když se chce DH najíst, tak jde a jídlo si připraví, jak snídaně, svačiny, tak večeře, obědy...stran jeho stravování nemám vůbec žádné starosti, pouze nakupuji a on si z toho něco vybere. I když není doma "skoro nic" tak dokáže z toho, co je, udělat dobré jídlo. Já touto schopností neoplývám, takže se spíš přiživuji na tom, co uvaří on. Já jsem ho už takto samostatného poznala, zásluhu má jeho matka, čímž tchýni děkuji. :cool:
To jediné, co máme, je TEĎ

Život je kratší, než si myslíme

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká. Seneca
Zizi

Příspěvekod jupijaaa » 0, 15. srpen, 2019, 11:43 am

zizi...ideální stav....,ale nechtěl by někdy taky "být " obsloužen ???? ;) ;) ;) Máš syna zizi ???? :lol: :lol: :lol: Jistě chceš,aby o něj bylo v téhle oblasti postaráno...aspoň z poloviny..jako nemusí mu žena dělat služku a kuchařku,ale já osobně bych ráda,kdyby můj syn měl ženu co aspoň občas uvaří nebo něco nachystá...a on jí to zase někdy vrátí,,,tak to funguje u nás...já vařím cca z 70 %,DH asi z 30%...a nákupy taky tak..když mám denní,ani neříkám a dh jde automaticky do krámu pro pečivo a něco k snědku.
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Zizi » 0, 15. srpen, 2019, 12:00 pm

Jupí, to asi vyznělo jednostranně, já vařím taky. A peču, což teda DH nedělá nikdy, ale rád jí. Buchtou mu udělám radost vždy. Myslela jsem tím, že nemusím přemýšlet o tom, co mu udělám na snídani, svačinu, oběd, večeři. Malý jídla si obstará sám a kdo uvaří oběd, pokud jsme v tom čase doma, tak to se domluvíme, někdy on, někdy já, někdy oba, každý dělá něco. :winkextra: Byla to reakce na příspěvek Aliby, která si chudák láme hlavu desetkrát denně, co komu nachystá, to bych fakt asi nedala.
Děti nemáme, škoda, mohly by nám vařit ony, v rámci přípravy na život :laughingneqw: :laughingneqw: :s11651:
To jediné, co máme, je TEĎ

Život je kratší, než si myslíme

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká. Seneca
Zizi

Příspěvekod Aliba » 0, 17. srpen, 2019, 9:56 am

Zizi
Ano v tom to je někdy děs, ale dračice už jsem naučila na ulov si sám. Jen pak to není moc správná strava, nebo leností raději nejí nic. Což je špatně. Takže se před nákupem ptám, co by chtěli snídat a co k večeři a chci víc nápadů a to pak najdou doma. Když dělám teplou večeři, tak většinou pro všechny. Zkrátka na ně všechny tlačím, ať se vyjádří co chtějí jíst, pak je to mnohem snazší.
V pondělí už je Dh v práci, tak obědy se týkají jen mně a dračice - dnes s nima proberu co chtějí. S Dh proberu sváči a večeře. Fakt je příjemné vědět aspoň 3 dny co se bude vařit.
Teď to krásně vyšlo, jelikož jsme si dovezli hovězí, tak bylo steak s hráškem, hranolky, cibulka Tatarka - prostě jako Vídeňská roštěná, dnes svíčková - mladší verze s rostlinou smetanou - už to dost vychytávám a ani není poznat, že to je z toho. Zítra španělský ptáček s rýží. Večeře míchaný vajíčka, kuřecí plátek se zeleninou dušenou, chleba ve vajíčku, jiný den párky. Ovšem Dh by rád, abych začla vařit k večeři víc zeleninová jídla. K tomu sem tam maso, nebo vejce.
Aliba

Příspěvekod Janička » 0, 19. srpen, 2019, 8:48 pm

Co kdybychom spáchali nějaký vzorový jídelníček? Jako inspiraci jak začít plánovat?
Janička

Příspěvekod Stefinka » 0, 20. srpen, 2019, 6:14 am

To vám závidím, že vám někdo řekne, co by chtěl jíst nebo na co má chuť. Roky bojuju s tím, aby mi manžel řekl, co mám vařit. Vařit mi nevadí, docela mě to i baví, ale nesnáším nákupy a vymýšlení, co mám vařit. A děti by dokola jedly jen svíčkovou, rajskou a řízky :-D Takže na ty taky dávat moc nemůžu. Nebo si vymyslí něco naprosto složitého, co v týdnu odmítám vařit. Ale manžel mi řekne "mně je to jedno". Nenávidím tuhle odpověď.
Stefinka

Příspěvekod Janička » 0, 21. srpen, 2019, 7:55 am

To je jedno - tuhle odpověď asi nemá rád nikdo :lol: . Já na to vždycky říkám - bezva, bude koprovka (tu nesnáší) - on: nééé, tak třeba …..
Janička

Příspěvekod Janička » 0, 21. srpen, 2019, 8:10 am

Nechci dělat reklamu Rohlíku, ale jako inspirace a zároveň nákupní seznam se mi to zdá docela dobré! Pod receptem seznam surovin na dané jídlo - stačí přepsat na vlastní nákupní seznam a skočit nakoupit.

https://www.rohlik.cz/chef?utm_source=s ... &utm_term=
Janička

Příspěvekod Aliba » 0, 21. srpen, 2019, 8:36 am

Tak u nás to je Uvař něco dobrého, nebo jen něco dobrého.
Z toho jsem na prášky já.
Takže se snažím z nich vymáčknout co chtějí. Dračice taky řeknou nejčastěji rajská, nebo kuře na paprice. Naštěstí už si pamatují víc jídel, tak se dá něco vybrat. Dokonce jsme vyhlásila, že když si najdou něco na internetu, tak nemám problém uvařit. To je ovšem vůbec nechytlo.
Ten to týden u nás zatím - buřtguláš, řízky s brambovým salátem, večeře zekeninovajíčkový salát s pečivem, párek v rohlíku.
Aliba

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy