Zóna 3 - obývací pokoj

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Zóna 3 - obývací pokoj

Příspěvekod jupijaaa » 0, 17. říjen, 2019, 8:44 am

chtěla bych celý obyvák nový,už by si to i zasloužil,po 15 letech...sedačku,stěnu,koberec,obrázky,lampu,polštářky,osvětlení :beach: ….áááách jo.Ale jooo,uklidím i ten starý. :lol: :lol: :lol: :s1322: :s6834: :s874:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Aliba » 0, 17. říjen, 2019, 9:42 am

Tak žehlení, skládání a prostě to okolo prádla se mně dnes hodí.

Jupíja
Obývák, stáří celkové nejde říct, protože co kus to jinak staré. Nejstarší bude komoda po DH prababičce, pak následuje gauč ten jsme dostali když mně bylo 21-22 a to po lidech z půdy co už jim bylo mezi 40-50 let. Takže Těžké retro. Ten už toho zažil a úplně se rozpadá, kdyby byla kostra dobrá, tak bych snad se snažila sama nějako potáhnout, jelikož je složený s matrací. Jenže není a to nám teď poslední návštěva ho ještě víc dorasila. Takže než bude na jiný, tak prostě bude tenhle. Skříň a rádoby obývací stěna maj taky rozdílné staří. Prostě co kus, to jiný kus. Sním o obýváku s knihovnami uzavřené a nějaký šuplíky, či skříňka, vše sladěné. Ó to by bylo něco.
Když jsme se nastěhovali, tak jsme měli vyhlídnutý fajn systém skříněk, co si nakombinuješ to máš a pak to můžeš zas přeskládat. Prostě stavebnice - dvířka si taky navolit různá. Jen prostě furt nezbývali peníze.
No co i v uklizeném ošuntělém obýváku je fajn.
Serepetičky už nevedu, teda občas si něco vystavím, ale dlouhodobě tam není nic. Teď je zrušen i smuteční koutek a cejtím se mnohem líp - prostě to nebylo pro mě.
Aliba

Příspěvekod jane » 0, 17. říjen, 2019, 6:48 pm

My máme obyvák jednoduchý - Tv stolek, konferenční stolek, sedačka, lampa, 5 poliček, 2 obrázky a 1 kytka. Nemáme ani jednu skříňku nebo nedej bože vitrínu :swoon:
Už tak se mně zdá, že těch poliček máme moc a těch blbostí na nich taky :roll:
Co nemáš, nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Janička » 0, 18. říjen, 2019, 6:36 am

V pátek obvykle uklízíme v kabelkách, batozích, kočárcích, školních taškách, také v autech.

V obýváku pořádně vysajeme (pokud nemáme koberec, zameteme a vytřeme). Pokud nám tam nějaký škůdce přinesl něco, co tam nepatří, uklidíme a posadíme se na chvíli a kocháme se dobře odvedenou prací :lol: .
Janička

Příspěvekod Kriska » 0, 18. říjen, 2019, 1:46 pm

ja nemam obyvak :D
ale mame v chodbe sedacku z auta a kdyz DH moc chraoe tak je vyhosten tam :D

alibo, je dobre ze po zruseni smutecniho koutku se citis lip... urcite to hodne privolava i smutne vzpominky, mit to porad na ocich
Kriska

Příspěvekod Aliba » 0, 18. říjen, 2019, 2:15 pm

Kriska
Jó mně je líp, on vznikl spíš tím, že teta a maminka, tady máš fotku a hlavně, že nikdo nevěděl co s obrázkem - Zlatá svatba, co jsme společně nechali pro babi a dědu udělat. No a když jsem měla ten obrázek, tak nějak že tam dám fotky a svíčku. Jenže mně to přišlo, že to tam mám, že se musí, teda spíš má. Vím, že jinejm to může vyhovovat, ale mně ne. Sice mně to nějaký čas trvalo, jelikož jsem se i trochu bála co na to maminka, ale pochopila mě.
Bylo to jak ze Švejka - obraz sundali, aby na něj nekálely mouchy.

Jane
Vzdušný obývák.
Se ti uklízí jedna, dvě.
Aliba

Předchozí

Zpět na Denní tipy