"To neni mozny,aby vas jediny zajem byl uklizeni"

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

"To neni mozny,aby vas jediny zajem byl uklizeni"

Příspěvekod neminka » 0, 17. červenec, 2009, 10:11 pm

Devcata,ja uz vam sem musim napsat! To neni mozny,aby vas jediny zajem byl uklizeni. Tipy jsou fajn,ale takova drezura,to neni normalni. Taky jsem byla takova a kazdou chvilku neco pucovala a honila se. Od te doby,co mam pani na uklid,nedelam doma vubec nic. Chodi jednou tydne,vydrhne cely dum a ja jedu na kole s detma na hriste. Vratim se do cisteho domu a jak je mi fajn. Radsi investuju par korun a mam klid. Nechcete o tom taky popremyslet? Rada sem chodim,ale nektery maminy jsou skoro posedle,mely byste si uzivat materske a kazde chvile s detma a s manzelem,zijete opravdu jen jednou,tak odhodte hadry a kostata a bezte na prochazku,co? Tesim se na reakce. Jitka
neminka

Re: AKTUÁLNĚ - obývací pokoj

Příspěvekod Hanele » 0, 17. červenec, 2009, 10:31 pm

Jitko, ale o to právě jde - vyzrát nad úklidem bez paní na úklid, nervů atd, mít čas na děti a manžela, uklízet a ještě si z toho udělat "bojovku" ;););)
Hanele

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 18. červenec, 2009, 3:05 pm

Neminko, Hanele má pravdu. Uklízení opravdu není náš jediný zájem... je fajn, že máš skvělou paní na úklid, pokud ti to takhle vyhovuje...
Mně a i spoustě jiných to vyhovuje takhle... Určitě pořád něco nepucujeme...
;) Pohodový víkend všem...
IvaChytilova

Příspěvekod Martina1 » 0, 18. červenec, 2009, 4:52 pm

Taky souhlasím s holkama, že mi to vyhovuje líp takhle. Můžu se totiž zlobit jen sama na sebe, když něco neudělám nebo nestihnu. Navíc pustit si někoho cizího takhle do bytu, mi docela nahání strach. Při představě, že mi tu smejčí po bytě a přitom tuhle jukne, tamhleto mi vezme do ruky...no nevím, nevím. Já jsem háklivá i na to, když si naše mladá půjčí moji pinzetu. A navíc na to ani nemám. Ale spíš převažuje ten argument první.
Taky hezký víkend všem, i když u nás teda od rána leje a leje a leje..
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Martina1

Příspěvekod Lída » 0, 19. červenec, 2009, 3:54 pm

neminka píše:Devcata,ja uz vam sem musim napsat! To neni mozny,aby vas jediny zajem byl uklizeni. Tipy jsou fajn,ale takova drezura,to neni normalni. Taky jsem byla takova a kazdou chvilku neco pucovala a honila se. Od te doby,co mam pani na uklid,nedelam doma vubec nic. Chodi jednou tydne,vydrhne cely dum a ja jedu na kole s detma na hriste. Vratim se do cisteho domu a jak je mi fajn. Radsi investuju par korun a mam klid. Nechcete o tom taky popremyslet? Rada sem chodim,ale nektery maminy jsou skoro posedle,mely byste si uzivat materske a kazde chvile s detma a s manzelem,zijete opravdu jen jednou,tak odhodte hadry a kostata a bezte na prochazku,co? Tesim se na reakce. Jitka

:) tady někdo tím úklidem žije? :D Nebo říká, že je to jeho jediný zájem? :D Myslím, že většina z nás, co sem chodíme, prošla asi takovýmhle vývojem:

budeme skvělé hospodyně, na tom nemůže být nic tak složitého

pokojíček pro mimi mám naklizený, nechápu, proč má moje kamarádka - matka doma takový binec a ještě mě tam v klidu pozve!

když to moje dítě se chce pořád nosit, jak to mám zvládnout a nepadnout?

bezva, konečně jsem na netu našla někoho, kdo je na tom stejně! A není jen jedna, je nás plno! Dokážeme se hodiny podporovat v tom, jak nestíháme uklízet, je mi tam skvěle :D

moc mě teda ale nebaví se z procházky do toho bince vracet :?

jestli nás zase někdo takhle nečekaně navštíví, tak se asi zblázním :evil:

nedá se tu v noci ani projít potmě, nejraději bych to všechno naházela do krabic a vyhodila, ale co kdybych vyhodila něco důležitého?

CHCI s tím už něco udělat, takhle mě už bydlet nebaví...

Většina z nás zjistila, že to za nás nikdo neudělá, a to z různých důvodů. Takže si z toho děláme zábavu a vnášíme do toho nějaký systém, který nám tu stále se dokola opakující práci ulehčí. Nikdo z nás nepotřebuje uklízet tak dlouho, že nestihne s dětmi hřiště. V tom je podstata toho systému. "Ďobnout" tady a tam
a nenechávat si vše na nějaký generální úklid. A nemít výčitky z toho, že nám to někdy nevyjde. Nejde o žádné novoroční předsevzetí.
S paní na úklid může být jedna potíž. Děti budou mít pocit, že se uklízí tak nějak samo. Jestli to tak bude dlouhodobě, jak se naučí udržovat svou domácnost? Ale ono to asi nebude tak horké, během týdne také přece uklízíte, udržujete kuchyň a koupelnu 8-) Takže rozdíl mezi vaším a naším způsobem vidím možná jen v té čtvrthodině denně a hodině v pondělí. :)
A ta posedlost? To je možná to prvotní nadšení nových příchozích, když zjistí, že to funguje, nejsou v tom samy a mají pocit, že změní svět. A fakt že jo :D Když vytrvají, změní ten svůj :)
Lída
Site Admin

Příspěvekod Martina1 » 0, 19. červenec, 2009, 6:31 pm

Liduško, krásně napsáno !
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Martina1

Příspěvekod grafi » 0, 19. červenec, 2009, 8:21 pm

Lidko - napsáno naprosto přesně, od začátku do konce
Obrázek
Obrázek
grafi

Příspěvekod Brum » 0, 19. červenec, 2009, 10:35 pm

Lído krásně napsaný, přesně to sedí. A paní na úklid rozhodně nestojí pár korun ale u nás by to bylo možná pár tisíc. Když vezmu že je potřeba denně vytírat, sbírat poházené oblečneí, umývat koupelnu a záchod a nádobí. Takže přijít jednou týdně tak tady stráví takových šest hodin což je 6x100x4 = 2400,-- minimálně pokud se tedy spokojí se stovkou na hodinu a za dva dny nebude poznat že tu byla. Takže mě to tahle vyhovuje, uklízím hodinu denně, v pondělí dvě hodiny a mám volné víkendy, žádné velké úklidy jako vánoční apod. a je tu celkem čisto. Takže Lído pokračuj....
Brum

Příspěvekod Bodlinek » 0, 20. červenec, 2009, 12:45 am

Jéje, bod po bodu přesně sedí. ;)
Bodlinek

Příspěvekod zaza » 0, 20. červenec, 2009, 8:32 am

zdravím všechny,paní na úklid je možná dobrý nápad,ale myslím,že ne moc reálný právě pro maminy na RD.jak tu někdo psal,za dva dny by to nebylo poznat :roll:
a i když to z počátku může trochu vypadat,že bez toho aby to Lída napsala to nefunguje,tak mě osobně to pomáhá,že v tom nejsem sama :D
zaza

Další

Zpět na Denní tipy