Aktuálně (stále ;)) - zálohování

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Aktuálně (stále ;)) - zálohování

Příspěvekod Lída » 0, 14. duben, 2010, 9:15 am

Myslím, že bychom tohle měly mít stále na očích ;) Dokud se nic nestane, na zálohování většinou kašleme. Proto všechny šťastné, které ještě neviděly po zapnutí počítače modrou nebo černou obrazovku, potřebují inspiraci :mocking:

Představte si, že TEĎ by vám obrazovka zhasla. Který soubor by pro vás znamenal největší ztrátu? Takže ten budeme zálohovat jako první ;)

Středy jsme vyhlásily za antiodkládací a zálohovací den. :) Aktuální historka z víkendu: po odchodu našeho juniora od počítače v něm zcela chyběla manželova složka Soubory :dontknow: To znamená VŠECHNO kromě programů. A protože to bylo moc velké, nebylo to ani v koši. Nebojte, syn je celý :lol:
Co byste dělaly vy? :lol: ;)
Lída
Site Admin

Re: Aktuálně (stále ;)) - zálohování

Příspěvekod Janeinka » 0, 14. duben, 2010, 10:12 am

Tak naše roční slečinka ráda cvaká všechna tlačítka na klavesnici, je pravda, že kdysi mi je pocvakala tak, že jsem tam všechny své věci nenašla, tak jsem se dnes zamyslela a asi si je zazálohuju, nikdy jsem nic nezálohovala, s manželem se bavíme o záložním disku už léta, ale pořád nejsou penízky navíc, ale je pravda, že počítač je přeplněn, potřeboval by i vyčistit tak budu muset začít po troškách, ale pravidelně. :smiley-chores013:
Janeinka

Příspěvekod Lída » 0, 14. duben, 2010, 10:22 am

Janeinka píše: začít po troškách, ale pravidelně. :smiley-chores013:

Janeinko to je v kostce heslo celého našeho systému :lol: Dobře jsi to shrnula. :) Takové ty malé flash disky stojí snad už i 120 korun. Nevejdou se na ně kvanta, ale budou tam ty nejdůležitější soubory.
Lída
Site Admin

Příspěvekod Lída » 0, 13. říjen, 2010, 8:09 am

je zase středa :) Zálohovaly jsme od dubna něco? :blush2: :lol: Na nejdůležitější soubory stačí obyčejný flash disk za 150 korun.

Máte nějaký program, který vám "zabalí" celý obsah a nastavení počítače? Nebo zálohujete jen soubory?

Jak zálohovat poštu: určitě je těch způsobů více, mně připadá nejjednodušší tenhle, jestli máte jiný, podělte se také :)
Funguje to v outlooku, myslím, že i v incredimail, v ostatních programech nevím. Pravou myší klikneme na složku "doručená pošta" v poštovním programu (v tom levém sloupci) a dáme vlastnosti. V nově otevřeném okně by se měla objevit cesta k místu, kde se celá pošta zálohuje. Asi bude dlouhá a neuvidíme ji celou, tak na ni klikneme a kurzorem se šipkami posuneme, abychom si ji mohly prohlédnout celou. Jméno složky bude pravděpodobně začínat složenou závorkou. Pak už si tuhle složku jen v počítači najdeme a dáme ji zkopírovat na záložní místo.
Lída
Site Admin

Příspěvekod Lída » 0, 2. únor, 2011, 5:29 pm

přidávám diskusi o zálohování:

http://forum.fotografovani.cz/read.php? ... 52,1126452
Lída
Site Admin

Příspěvekod Lída » 0, 4. březen, 2011, 9:39 am

Dneska mě dostala Renata, která napsala, že vir z počítače se jim dostal i na kartu foťáku a přišli o fotky, které na kartě byly :beg:
Píšu to raději sem, aby to bylo varování i pro ostatní.

Určitě existuje spousta programů na zálohování, tuším, že součástí windows je i jeden takový (start - programy - příslušenství - systémové nástroje - zálohování).

Mám disk seagate, k němu je zdarma program Seagate DiscWizard. Je tak jednoduchý, že se víceméně pořád dá klikat na Další Další Další a na konci máte zálohovaný celý počítač. Jistě existují i jiné programy, které fungují stejně.

Zálohovala jsem naposledy včera, kdy vy? ;)
Lída
Site Admin

Příspěvekod miciqx » 0, 4. březen, 2011, 9:43 am

fotky jsem zálohovla v pondělí, účto včera. všechno ostatní je z obnovitelnejch zdrojů :)

a zálohuju tak, že máme jeden velkej externí disk a zkrátka vezmu celej adresář a překopíruju ho tam. ža by kleknul počítač i ten disk současně se doufám nestane. navíc po roce fotky vypaluju na dvd
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod Lída » 0, 4. březen, 2011, 9:57 am

:) ten program mi udělá z celého počítače jeden velký "soubor." Nevýhoda je, že se v tom nedá listovat, výhoda, že kdyby něco (prosím už neee :beg: ) je to zálohováno se všemi programy, nastavením a podobně.
Takže soubory, se kterými často pracuju, zálohuju i zvlášť po adresářích. Jen mi tedy dochází místo :roll:
Lída
Site Admin

Zpět na Denní tipy