archiv - zvyk na květen - vztahy

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: AKTUÁLNĚ - zvyk na květen - vztahy

Příspěvekod JanaD » 0, 1. květen, 2011, 1:48 pm

To je moc dobrý zvyk :s9662: s mužem se máme myslím hodně rádi, ale vzhledem k tomu, že máme doma dva malé raubíře, tak toho času jen pro nás moc nezbývá, ale hrozně si cením toho, že můžeme trávit čas všichni společně, i když manžel nemá pevnou pracovní dobu a dělá jak počasí dovolí(je pokrývač) tak to máme porůznu, ale snažíme se. Moc ráda bych vyrazila zase na "rande" viděla bych třeba na kino a pak se jít ruku v ruce projít :give_heart: no budu to muset navrhnout, manžela musím vždy popostrčit a trochu mu napovědět :grin:
JanaD

Příspěvekod Angelica190 » 0, 1. květen, 2011, 10:51 pm

Tak já jsem dneska totálně emočně na dně. Už fakt nevím .... Za dva měsíce se mám vdávat a mám pocit že nic nezvládám. Dneska u nás byli rodičové od mého drahého a to mně dorazilo, mám je ráda ale mám pocit že se snad nebereme my ale oni : ,, .... ale takhle to být nemůže, ... ale to by nikdo nejedl, ... a to nikdo nebude chápat,, a já nevím co .... ach jo
Angelica190

Příspěvekod Ginger » 0, 1. květen, 2011, 11:38 pm

Angelico,

hodně sil, vydrž ...

myslím, že je to přímo nemoc, že jak se v rodině vyskytne svatba, tak ve spoustě příbuzných se probudí nepřekonatelné nutkání mluvit do toho, jak ten den bude vypadat ... slyšela jsem to už od spousty lidí ... a i v mém případě se i lidé, kteří mi do života nemluvili od té doby, co jsem dospělá, řešili před svatbou to, co vůbec nebylo třeba ...

a přitom je to tak jednoduché, ať pomohou s čím mohou, anebo ať raději nepomáhají, když to musí být s řečma ... většinou také nejvíce to hrotí ti, kteří s ničím nepomůžou ...

ačkoli je to těžké, snaž se o pomoc žádat ty, kteří jsou na tvé straně (kamarádky) a ti, co do toho chtějí mluvit, brát spíše jen jako hosty - kteří mají jediný úkol na svatbu dorazit ... tzn. minimalizovat debaty s nimi na nejmenší možnou míru - aby ti tu předsvatební dobu nepokazili úplně ... je to tvůj a manželův den a asi by tě po čase více mrzelo to, že jsi v něčem pro tebe důležitém ustoupila než to, že tchán nebo tchýně nebyli spokojeni, že k obědu nebyla svíčková ...

držím palce
Miluju svou víru, že to jednoho dne dám. A že ten den se už blíží! :-D
Ginger

Příspěvekod Angelica190 » 0, 2. květen, 2011, 6:35 am

Ginger:

Děkuji za povzbuzující slova, utvrdila jsi mne v tom že ustupovat nebudu, jednou mám svou vysněnou svatbu a v nastávajícím se na všem schodnem tak si za tím půjdu, to že někdo nedokáže pochopit naše netradiční pojetí svatby mně nezlomí. Jen je to trošku složitější, rodiče se na svatbě poměrně významně finančně podílí takže do toho chtějí mluvit, já sem říkala že bych si stokrát raději na tu svatbu půjčila a zařídila si všechno po svém, ale jaksi s tímhle nic nenadělám. Stejně to nechápu, moji rodičové pomohou se vším co potřebuju ale u nás bylo vždycky zvykem že jsme samostatně vychováváni a pokud potřebujeme pomoct tak si řekneme.
Angelica190

Příspěvekod JanaD » 0, 2. květen, 2011, 8:01 am

Opravdu si do toho nenech mluvit, my jsem původně chtěli jen obřad se svědkama, ale to jsme se teda sekli, tchán s náma přestal mluvit, že prý je to neúcta k rodičům, přitom manžel byl rozvedený, tak na jedné jeho svatbě byl, no bylo to s ním hrozné, jen si na to vzpomenu, tak je mi skoro do breku :beg: takže nakonec jsme pozvali rodiče a prarodiče, ale kdybych to mohla vrátit, tak to udělám úplně jinak. Ale abyste si nemysleli, já na svůj svatební den vzpomínám ráda, bylo to fajn :give_heart: ale nebýt tchána, tak to bylo určitě lepší, taky musel se všema hned na panáka a samozřejmě se opili, já vím, že je to na svatbách běžné, ale já si představovala, že můj manžel nebude tolik pít a bude to prostě jiné. No nic nenechte si do toho mluvit, je to Váš den, tak si ho zařiďte podle Vás :good:
JanaD

Příspěvekod HanaK » 0, 2. květen, 2011, 8:36 am

Tak u nás je vztah poněkud v háji. Krize jak Brno. :cry: Takže já u záběrů ze svatby (jenom ve zprávách , nemám čas a chuť vysedávat u tv) přemýšlela, proč jsem některé signály nepochopila a nevzala vážně, proč jsem se vlastně vdávala.
A zrovna o velikonocích jsem po miliónté hodila za hlavu vše, co se mně nelíbí, nakoupila třezalkové tabletky a uklidňující čaje a "začala nový život". Takže zvyk na květen mně sedl do mých plánů.
HanaK

Příspěvekod virginia » 0, 2. květen, 2011, 10:35 am

Hani, to je mi líto....působíš tu na mě jako vyrovnaný a zakotvený člověk.

Holky, k těm svatbám...já vím, že to každý chce mít hezký....ale mně se nezdá spoustu věcí vlastně vůbec důležitých. Chtějí rodiče pozvat tetičky, které jsem v životě neviděla? Ať. K obědu věci, který se mi nezdály vhodné? Restaurace, která mi není úplně po chuti? Atd. atd. Já se sice vdávala hodně mladá, platili i organizovali to z velké míry rodiče, něco se mi líbilo, něco ne, ale nic mi nepřišlo natolik důležité, abych to musela nějak hrotit. Po obědě jsme šli s manželem, jeho a mými sourozenci na procházku, probrali důležité otázky života a smrti, poté povečeřeli, popovídali s příbuznými a odebrali se k domovu prožít za střízliva svatební noc. ;)
Že se tam někteří příbuzní zpili jak zákon káže, netřeba dodávat, takové věci sledovat nemusím. Závěrem: má představa svatby je jiná, ale zároveň chápu, že třeba mému muži, jako jedinému synovi, chtěli rodiče vypravit svatbu tak, jak se to jim z jejich optiky padesátiletých rodičů zdálo nejlepší.
I mně se zdá vůči rodičům neuctivé vzít se jen se svědky a oznámit jim to. Myslím, že svatba je takové pomyslné vypravení dětí do života. Do té doby to byly mé děti, od té doby patří svým partnerům. Dnes, kdy spolu lidé žijí dávno před svatbou, to není takový přechod jako býval, ale i tak.
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Příspěvekod miciqx » 0, 2. květen, 2011, 11:25 am

hani, jak dlouho jste spolu? my předloni měli příslovečnou "sedmiletou" krizi.. fakt jsem se hodně zaobírala myšlenkou na rozchod, nakonec jsme to nějak ustáli, teď je to podstatně lepší - občas si i říkám, že nám to vlastně pomohlo..

angel.. svatba.. je to hlavně tvůj a DF den.. je to velkej den.. asi nebude úplně všechno úplně perfektní.. asi - teda spíš určitě - se nezavděčíš všem. co čověk to názor, a bohužel příbuzní maj tendence sdělovat hlavně když se jim do vkusu netrefíš. takže si obrň nervy, eventuální komentáře že tohle by mělo bejt taový a makový ignoruj. a hlavně se ty sama za sebe programově rozhodni, že tak, jak to je, je fajn pro tebe (vás dva), a to je to nejdůležitější. v tomhle ohledu buď klidně sobec. maximálně bych udělala pár drobnejch (drobnejch!) ústupků rodičům, ale nic zásadnějšího. je to váš den. (ostatní ať si svý svatby zorganizujou zase podle svýho :) )
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod Angelica190 » 0, 2. květen, 2011, 11:45 am

No my se chceme brát dost netradičně, sme oba s přítelem tak trošku komedianti ( šerm, koně, napoleonika, ...) takže i svatba bude v tom duchu, včetně jídla, a všechno bude venku abychom tam mohli mít naše koně a to jaksi moje budoucí tchýně trošku hrotí, protože má dojem že takhle se to nedělá a co na to řeknou lidi ... no právě že se to tak nedělá, nechci mít svatbu jako každý , ale aby byla nám blízko, chceme se vzít tak jak jsme se poznali .... no mám toho po krk, už aby to bylo všechno zařízené a já se mohla jen těšit.

A že se můj drahý opije ? Tak s tím počítám, bude tam mít svoje jízdní vojsko hulánů a je mi jasné že budou pít do rána :) Ale neřeším to :)

Hani to je mi líto, ale neupadej do depresí, zase bude lépe :)
Angelica190

Příspěvekod miciqx » 0, 2. květen, 2011, 11:50 am

angel.. rozumím (ten můj je šermíř) .. tchýni neřeš, ignoruj ji a svatbu si užij :D ať se povede i počasí :D
na tragickej život sem já pes!
miciqx

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy